NyitólapProgramRólunkFotókTámogatókBlogKapcsolatKözérdekű Év:
Fotók
Anconai szerelmesek
2026. Július 1. | 12 kép | Nacsa Dániel
Vajda Katalin
ANCONAI SZERELMESEK - zenés komédia
Erkel Színház
Tomao Nicomaco, anconai polgár JÁRAI MÁTÉ
Lucrezio, kóbor milliomos FEHÉR TIBOR
Giovanni, cukrász KOVÁCS LEHEL
Drusilla, Giovanni húga VÁGÓ BERNADETT
Viktória, a magyar lány KOVÁCS PANKA
Agnese, panziótulajdonos NÁRAY ERIKA
Dorina, Tomao házvezetőnője LÉVAY VIKTÓRIA
Lucia, Tomao lánya PÉNTEK FANNI
Luigi del Soro, vándormuzsikus BRAGA NIKITA

Díszlettervező: Rákay Tamás
Jelmeztervező: Kovács Yvette Alida
Dramaturg: Szabó Borbála
Világítástervező: Madarász „Madár" János
Zenei vezető: Károly Kati
Zenei munkatárs: Juhász Levente
Hangszerelés: Nagy Nándor
Koreográfus: Markovics Emese
Ügyelő: Horváth Ádám
Rendezőasszisztens: Lenchés Márton és Sirkó Anna
Dalszöveg: Fábri Péter

RENDEZŐ: CSEKE PÉTER

Fábri Péter dalszövegeinek felhasználását a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. - www.proscenium.hu - engedélyezte.
Jegyvásárlás 2024
Legújabb bejegyzések
Idén összesen öt új bemutatót tartottunk: Florian Zeller: A Fiú – A Kőszegi Várszínház és a Karinthy Színház koprodukciója; Pünkösdi Lili: Örökösök (A Sárkányrend lovagja) ősbemutató; Stefan Vögel: Egy apró kérés...; Fabrice Roger-Lacan: A szomszéd ajtó a Kőszegi Várszínház és a Kultkikötő koprodukciója. Nyári nagyszínpadi bemutató: Bernard Slade: JUTALOMJÁTÉK (fordító: Olt Tamás) című darabja volt. A Jutalomjátékban Schneider Zoltán játszotta Scottie Templetont. Alakítása alapján a legtöbb szavazatot Ő kapta a közönségtől, így elnyerte a Kőszegi Várszínház Hollósi Frigyes díját, immár másodszor. Ennyi bemutatót sok esetben társulattal rendelkező kőszínházak sem produkálnak! E mellett az országban több helyszínen voltak láthatóak előző évi bemutatóink (Hyppolit, Felső szomszédok, Miért pont kivi?)
A Kőszegi Várszínházban 42 program zajlott a két hónap alatt, 7000 fizető nézővel, összességében 45 millió forint bevételt generálva és többszáz résztvevővel ingyenes programjainkon.
Immár 5. éve rendeztük meg a KözJáték Színházi Fesztivált. Folytattuk a Főtéri Zenés Esték sorozatot. Kiemelt országos sajtó megjelenésekkel emeltük a város hírnevét. Nem csak programajánló magazinokban és szakmai portálokon, de vezető online felületeken is (pl. index.hu).
Kiemelt támogatók: MOL ÚjEurópa Alapítvány, Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap, Szerencsejáték Zrt., Kőszeg Város Önkormányzata
Nyári nagyszínpadi bemutatónk Bernard Slade: JUTALOMJÁTÉK (fordító: Olt Tamás) című darabja volt. A Jutalomjátékban Schneider Zoltán játszotta Scottie Templetont. Alakítása alapján a legtöbb szavazatot Ő kapta a közönségtől, így elnyerte a Kőszegi Várszínház Hollósi Frigyes díját, immár másodszor.
Tisztelt Közönségünk! A 2022. jubileumi évben egy új díjat alapítottunk, melyet a sokak által szeretett és tisztelt Hollósi Frigyesről neveztünk el. A díjat az Önök szavazatai alapján adjuk át, hiszen ez egy KÖZÖNSÉGDÍJ! Arra a színészre adhatják le voksukat, aki a nagyszínpadi bemutatónkban – JUTALOMJÁTÉK – játszott. Önöknek nincs más dolguk, mint az érvényes jegyük hátoldalára felírják a színész nevét és e-mail címüket, majd bedobják azt az előadás után a kihelyezett gyűjtő dobozba. A szavazók közt értékes ajándékokat sorsolunk ki a szezon végén. A későbbiekben e-mail címükre szeretnénk a Kőszegi Várszínházat érintő híreket is küldeni Önöknek. A díj átadására az utolsó előadás végén kerül sor 2026. július 11-én! Kérjük játszanak velünk, hogy Hollósi Frigyes emlékét együtt ápolhassuk!
Persze ne felejtsenek el inni egy Hollósi kávét sem… Tudják: hosszú kávé hideg tejjel két cukorral.