|
Fotók
MARTIN RAUHAUS De kié lesz a kutya?
2024. Július 31. | 9 kép | Zsigmond Barbara
Georg és Doris kényelemben, biztonságban és szeretetben felnevelte gyerekeit. Most, hogy ők elmentek egyetemre, hirtelen kiürült a ház, új életet lehetne kezdeni. Georg ezt egy másik, fiatal nővel képzeli el, Doris viszont kétségbeesetten ragaszkodik a dolgok rendbetételéhez, a terápiához. Kitör a harc, melynek szórakoztatóan emberi fordulataiba újabb és újabb szereplők kapcsolódnak be, és sohasem lehet tudni, honnan hallatszik majd a következő robbanás.
A nagy sikerű német filmvígjáték frissen mutatkozott be színpadon, és humorát immár a magyar közönség is élvezheti. A színdarab Magyarországon a Drei Masken Verlag GmbH München és a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség közötti megállapodás révén kerül színre. SZEREPLŐK: Szinetár Dóra(Doris) Pataki Ferenc(Georg) Péterfy Bori(Frau Bruhns) Cseh Judit(Claudia) Adorjáni Bálint(Peter) Bíró Panna Dominika(Laura) Író: Martin Rauhaus Színpadra alkalmazta: Marcus Maria Grube Fordító: Zöldi Gergely Díszlettervező: Zöldy Z Gergely Jelmeztervező: Pető Kata Zene: Furák Péter Mozgás: Bodor Johanna A rendező munkatársa: Dicső Dorka Rendező: Paczolay Béla Producer: Orlai Tibor Legújabb bejegyzések
Idén összesen öt új bemutatót tartottunk: Florian Zeller: A Fiú – A Kőszegi Várszínház és a Karinthy Színház koprodukciója; Pünkösdi Lili: Örökösök (A Sárkányrend lovagja) ősbemutató; Stefan Vögel: Egy apró kérés...; Fabrice Roger-Lacan: A szomszéd ajtó a Kőszegi Várszínház és a Kultkikötő koprodukciója. Nyári nagyszínpadi bemutató: Bernard Slade: JUTALOMJÁTÉK (fordító: Olt Tamás) című darabja volt. A Jutalomjátékban Schneider Zoltán játszotta Scottie Templetont. Alakítása alapján a legtöbb szavazatot Ő kapta a közönségtől, így elnyerte a Kőszegi Várszínház Hollósi Frigyes díját, immár másodszor. Ennyi bemutatót sok esetben társulattal rendelkező kőszínházak sem produkálnak! E mellett az országban több helyszínen voltak láthatóak előző évi bemutatóink (Hyppolit, Felső szomszédok, Miért pont kivi?)
A Kőszegi Várszínházban 42 program zajlott a két hónap alatt, 7000 fizető nézővel, összességében 45 millió forint bevételt generálva és többszáz résztvevővel ingyenes programjainkon. Immár 5. éve rendeztük meg a KözJáték Színházi Fesztivált. Folytattuk a Főtéri Zenés Esték sorozatot. Kiemelt országos sajtó megjelenésekkel emeltük a város hírnevét. Nem csak programajánló magazinokban és szakmai portálokon, de vezető online felületeken is (pl. index.hu). Kiemelt támogatók: MOL ÚjEurópa Alapítvány, Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap, Szerencsejáték Zrt., Kőszeg Város Önkormányzata Nyári nagyszínpadi bemutatónk Bernard Slade: JUTALOMJÁTÉK (fordító: Olt Tamás) című darabja volt. A Jutalomjátékban Schneider Zoltán játszotta Scottie Templetont. Alakítása alapján a legtöbb szavazatot Ő kapta a közönségtől, így elnyerte a Kőszegi Várszínház Hollósi Frigyes díját, immár másodszor.
26-07 Hollósi Frigyes-díj
Tisztelt Közönségünk! A 2022. jubileumi évben egy új díjat alapítottunk, melyet a sokak által szeretett és tisztelt Hollósi Frigyesről neveztünk el. A díjat az Önök szavazatai alapján adjuk át, hiszen ez egy KÖZÖNSÉGDÍJ! Arra a színészre adhatják le voksukat, aki a nagyszínpadi bemutatónkban – JUTALOMJÁTÉK – játszott. Önöknek nincs más dolguk, mint az érvényes jegyük hátoldalára felírják a színész nevét és e-mail címüket, majd bedobják azt az előadás után a kihelyezett gyűjtő dobozba. A szavazók közt értékes ajándékokat sorsolunk ki a szezon végén. A későbbiekben e-mail címükre szeretnénk a Kőszegi Várszínházat érintő híreket is küldeni Önöknek. A díj átadására az utolsó előadás végén kerül sor 2026. július 11-én! Kérjük játszanak velünk, hogy Hollósi Frigyes emlékét együtt ápolhassuk!
Persze ne felejtsenek el inni egy Hollósi kávét sem… Tudják: hosszú kávé hideg tejjel két cukorral. |